Praca marzeń jednej osoby może być koszmarem dla drugiej

praca marzen13 Praca marzeń jednej osoby może być koszmarem dla drugiejO pracy idealnej zdarza nam się marzyć. Okazuje się jednak, że nie ma czegoś takiego. A może inaczej: nie ma pracy, którą każdy z nas uznałby za idealną. Nawet w rankingach najlepszych i najgorszych prac znaleźć może się to samo stanowisko.  

W dorocznym rankingu prac-marzeń i prac-koszmarów zalazły się dwa, takie same stanowiska: nauczyciel i lekarz ogólny. Jak widać, to co dla jednej osoby może być urzeczywistnieniem marzeń, dla innej jest życiowym dramatem. Jeśli zatem uważasz, że Twoja praca daleka jest od ideału, pomyśl sobie, że być może jest ktoś, dla kogo byłoby to spełnienie marzeń.

Zwolennicy pracy lekarza podkreślali wysokie zarobki i duże znaczenie pracy (w końcu lekarz ratuje życie i pomaga innym). Ci, którzy uważają, że ta praca jest mało fascynująca podkreślają ogromny stres oraz odpowiedzialność za innych, której lekarz doświadcza cały czas. Podobnie jest z pracą nauczyciela – z jednej strony mamy edukację i pomoc dzieciom, długie wakacje i poczucie misji, z drugiej niskie zarobki, dużo pracy w domu i odpowiedzialność.

Jakie jeszcze zawody znalazły się na liście najlepszych zawodów? Bloger, prezes, weterynarz, fotograf i analityk danych. A najgorsze to telemarketer, pracownik przedsiębiorstwa oczyszczania miasta oraz pracownik linii produkcyjnej.