Chcesz być zadowolonym z pracy? Szukaj takiej, która będzie wykorzystywać Twoje mocne strony

rp_sukces1.jpgJak znaleźć idealną pracę? Niestety to trudne, bo wymaga dużej samoświadomości. Niestety, nie jest tak, że to, czy lubimy naszą pracę to tylko odpowiedzialność naszego szefa. To również nasza własna odpowiedzialność za to, by wykorzystywać własne mocne strony – wtedy z pracy jesteśmy zadowoleni najbardziej.

Z badan przeprowadzonych przez Instytut Gallupa wynika, że osoby, które mają pracę, która pozwala im wykorzystywać ich mocne strony są:

Jak mieć pracę, która wykorzystuje Twoje mocne strony?

Zidentyfikuj je – zastanów się, co jest twoją mocną stroną, a co nie. Pamiętaj, że możesz mieć pozorny wgląd (np. bardzo chcieć mieć poczucie humoru, którego nie masz) dlatego dobrze jest zapytać najbliższych przyjaciół o to, jak cię postrzegają. Gdzie widzą, twoje największe atuty. W tym samym kontekście warto też porozmawiać z obecnym przełożonym oraz – jeśli to możliwe – współpracownikiem bądź klientem.

Kolejną opcją jest wykonanie analizy przez doradcę zawodowego. Osobę taką można znaleźć w Biurze Pracy. Jeśli jesteś na wyższym stanowisku menedżerskim, możesz też skorzystać z pomocy coacha (doświadczonego i certyfikowanego – sprawdź to dokładnie, bo na rynku działa też mnóstwo osób bez przygotowania, ze względu na brak ustawy o tym zawodzie).

Czy masz świadomość jakie są twoje mocne strony w ramach obowiązków zawodowych?

Tagi: