Czy w firmie są awanse wewnętrzne? Jak się dowiedzieć?

rp_awanse3.jpgAplikujesz do firmy, z którą chciałbyś się związać na dłużej, ale wolałbyś nie utknąć na jednym stanowisku na długie lata? Musisz zatem wybrać firmę, która dopuszcza awanse wewnętrzne. Jak to jednak sprawdzić? Są na to trzy sposoby.

Facebook firmy

Ma go obecnie większość firm, które dbają o wizerunek. A jeśli nie FB to Twitter czy inne narzędzie social media. Jeśli w firmie są awanse wewnętrzne, firma często się tym chwali, by pokazać jak pracownicy się rozwijają. To element employer brandingu czyli budowania wizerunku pracodawcy. Prześledź profil firmy i sprawdź czy w ciągu ostatniego roku firma chwaliła się jakimiś awansami wewnętrznymi.

Profile pracowników

Wejdź na GoldenLine bądź LinkedIn i sprawdź profile kilku kierowników. Czy zaczynali od razu na tym stanowisku czy może najpierw byli na niższym? Jeśli znajdziesz kilka osób, które awansowały, to znak, że w danej firmie jest to na pewno możliwe.

Pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej

Podczas spotkania rekrutacyjnego możesz też o awanse zapytać wprost. Zamiast jednak pytać, czy to możliwe (każdy rekruter czy szef powie, że tak), zapytaj, ilu kierowników pochodzi z awansów wewnętrznych – jeśli przynajmniej 20-30% to jesteś w dobry miejscu.

Tagi: