Wolne, by zaopiekować się psem?

dog 624952 640 Wolne, by zaopiekować się psem?To, że otrzymujemy wolne, by zaopiekować się chorym dzieckiem czy członkiem rodziny jest dla nas naturalne, ale przecież dla wielu z nas kot czy pies to również członek rodziny. Czy powinniśmy móc wziąć wolne po to, by się nim zaopiekować, kiedy zwierzę jest chore?

Wg badań brytyjskiej firmy Petplan, pracodawcy w Wielkiej Brytanii są dość wyrozumiali, jeśli chodzi o opiekę nad zwierzętami – aż 20% pracowników otrzymało od szefa wolne, kiedy ich pies lub kot był chory i trzeba było jechać z nim do lekarza. Jednocześnie wielu pracowników, którzy opiekowali się zwierzęciem nawet w ramach własnego urlopu czuło, że nie mogło wyjawić szefowi prawdziwych powodów swojej nieobecności w pracy – dotyczyło to zarówno choroby zwierzęcia jak i żałoby po jego stracie. 56% pracowników podawało nieprawdziwy powód nieobecności (a chodziło o chore zwierzę).

Co ciekawe, właściciele zwierząt twierdzą, że ich decyzja o posiadaniu psa czy kota jest tak samo świadoma jak decyzja rodziców, by mieć dziecko. Skoro zatem rodzice mogą mieć wolne, kiedy dziecko jest chore, to oni też powinni.

A czy wy powiedzielibyście szefowi o tym, że potrzebujecie wolnego na opiekę nad psem?