Nietypowe pytania rekrutacyjne – „co jest nie tak z naszym biurem?”

rp_odrzucenie-na-rozmowie31-460x307111.jpgNa niektórych stanowiskach, przy których ważne jest zarówno to, by poprawiać istniejącą sytuację, jak i mieć odwagę na to, by głośno wyrażać swoje zdanie, może zdarzyć się, że otrzymacie na rekrutacji  prośbę o to by znaleźć błędy i wskazać możliwe problemy. Jak poradzić sobie z taką sytuacją?

Rozmowa rekrutacyjne na stanowisko … rekrutera. Dostajesz ogłoszenie rekrutacyjne – to samo na które odpowiedziałeś i pytanie „co Pan zmieniłby w tym ogłoszeniu, by mocniej zachęcało kandydatów”. Jak wybrnąć z takiego pytania – przecież będziesz właśnie krytykował pracę kogoś z biura. Być może nawet osoby, która siedzi naprzeciwko.

Z takim zadaniem można spotkać się na wielu stanowiskach – od grafika (co by Pan zmienił na naszej stronie www), przez sekretarkę (co by zmieniła Pani w naszej recepcji), rekrutera (co by Pan zmienił w ogłoszeniu), po sprzedawcę (jak inaczej zaaranżowałaby Pani nasza witrynę). Warto się przygotować na taką ewentualność. I pamiętaj – idąc na rozmowę zwróć uwagę na wszystko co mijasz – od otoczenia budynku poprzez recepcję, po salę konferencyjną – te dane mogą ci się przydać.

Tagi: