Najchętniej jeździmy do Niemiec

hamburg-1340004_640To Niemcy, a nie Wielka Brytania są obecnie ulubionym kierunkiem emigracji Polaków. Z roku na rok przybywa Polaków pracujących w Niemczech. Obecnie jest nas już u naszych zachodnich sąsiadów 354 tysiące.

Polacy pytani o kierunki emigracji zarobkowej coraz chętniej wybierają Niemcy. Na ten kierunek zdecydowałoby się już – jak wynika z badań Work Service – 34% Polaków. Pracy jest więcej niż w Wielkiej Brytanii, a zarobki relatywnie atrakcyjniejsze. Nie bez znaczenia jest tu minimalna stawka 8,5 Euro za godzinę pracy, jaką Niemcy wprowadzili w zeszłym roku.

Kto wybiera pracę w Niemczech?

Przede wszystkim pracownicy branży budowlanej – i to zarówno robotnicy niewykwalifikowani, jak majstrowie typu dekarz czy murarz. Coraz więcej w Niemczech też naszych lekarzy i pielęgniarek.

Ofert pracy w Niemczech jest coraz więcej – i to nie tylko pracy tymczasowej, ale również ofert kierowanych do Polaków bezpośrednio przez niemieckich pracodawców. Osoby zainteresowane pracą sezonową powinny zacząć już się za nią rozglądać –  sezon na szparagi w zasadzie się rozpoczął.

Fot.: Hamburg / Pixabay.com