Duży stres w pracy = duża nadwaga

belly 2473 640 Duży stres w pracy = duża nadwagaMasz nadwagę? A doświadczasz w pracy stresu? Jeśli tak, to uważaj – jest spore ryzyko, że przytyjesz (o ile już nie masz nadwagi). Stres w pracy jest mocno skorelowany z przybieraniem na wadze i choć nie wiadomo, czy przez stres jemy więcej, czy też po prostu jemy więcej, a stres to nasza wymówka, to stres i otyłość żyją w parze.

Z badania przeprowadzonego niedawno przez CareerBuilder wynika, że im wyższy poziom stresu w pracy odczuwa pracownik, tym większe ryzyko, że przybrał na wadze i ma nadwagę. Spośród ankietowanych przez serwis, tylko 41% tych, którzy uważają, że ich praca nie jest stresująca, ma nadwagę – w porównaniu do aż 77% tych, którzy mówią o bardzo wysokim poziomie stresu. Generalnie, im wyższy poziom stresu w pracy, tym więcej osób z nadwagą:

  • Bardzo niski poziom stresu – 41% osób z nadwagą,
  • Niski poziom stresu – 52% osób z nadwagą,
  • Umiarkowany poziom stresu – 53% osób z nadwagą,
  • Wysoki poziom stresu – 60 osób z nadwagą,
  • Bardzo wysoki poziom stresu – 77% osób z nadwagą.

Z badania wynika, że większość z nas tyje w pracy. Częściej zdarza się to kobietom (49% vs 39% mężczyzn). Ryzykowne jest też bycie managerem (tyje 49% z nich) oraz wiek – zwłaszcza średni – pracownicy w wieku 35-54 lat najwięcej tyją w pracy.