3 cechy w CV, które rekrutera przyprawiają o mdłości

rp_CV-format31.jpgPoza konkretnymi umiejętnościami oraz informacjami o tym, jakie masz kompetencje, postanowiłeś wzbogacić CV również o listę zalet? W porządku, tylko nie pisz o tym, o czym piszą wszyscy – rekruterom aż żołądek się wywraca od tych trzech cech.

Co najczęściej wpisują w CV kandydaci do pracy w Polsce? Jakimi cechami się chwalą? Prym wiedzie:

  1. Odpowiedzialność
  2. Kreatywność
  3. Umiejętność pracy w zespole

Te cechy posiada przynajmniej 30% kandydatów do pracy (sądząc po ich CV), a Ci, którzy ich nie wpisali, niewątpliwie, gdyby ich zapytać o to, czy są kreatywni lub odpowiedzialni, hurtem by to potwierdzili. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że kreatywność oraz odpowiedzialność kończą się z chwilą zakończenia pisania CV. Kandydaci pytani o przykład kreatywnego lub odpowiedzialnego zachowania, nie wiedzą, co powiedzieć (raz, jeden z kandydatów na pytanie: „co kreatywnego zrobił Pan w zeszłym tygodniu” odpowiedział: „poszedłem na siłownię”.

Jeśli chcesz umieścić w CV jakieś swoje cechy – bądź gotów na obronę każdej z nich. Oznacza to konieczność przygotowania sobie historii na temat tego, w jakiej sytuacji dana cecha się objawia, skąd wiesz, że ją masz i co tak naprawdę oznaczać może ona dla Twojej pracy. Jeśli o czymś nie potrafisz nic powiedzieć, to po prostu w CV tego nie zamieszczaj.

Tagi: