Targi Pracy i Kariery w Niepołomicach

billboard podleze podglad 460x230 Targi Pracy i Kariery w Niepołomicach

Patronat InfoPraca.pl

 
22 kwietnia na Zamku w podkrakowskich Niepołomicach odbędą się Targi Pracy i Kariery. Jest to druga edycja wydarzenia, które w poprzednim roku przyciągnęło kilkanaście firm działających na rynku lokalnym oraz kilkuset zwiedzających szukających pracy i możliwości rozwoju. Zachęceni zeszłorocznym sukcesem pierwszej edycji imprezy, organizatorzy podobnie i w tym roku postanowili, by targi składały się z dwóch części przewodnich oraz części artystycznej, poprzedzającej wyłonienie laureata nagrody „Pracodawca Roku 2015” i wybranie zwycięzcy konkursu na najlepsze hasło reklamowe promujące imprezę.

W pierwszej części będzie można nawiązać kontakt z pracodawcami reprezentowanymi przez lokalne firmy, takie jak Woodward, Nidec, Coca-Cola Hellenic, Migas Door, Sopem, Royal Canin, Elettrostandard, PXM, FCA, Wawel, GE Healthcare, Brembo i wiele innych. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jaki jest obszar działalności danego przedsiębiorstwa, na jakie stanowiska poszukuje pracowników, jakie stawia wymagania oraz w jaki sposób składać CV. Na zwiedzających czeka także stoisko serwisu InfoPraca.pl, gdzie będzie można zarejestrować się i otrzymać elektroniczny poradnik CV, a także zasięgnąć informacji, jak efektywnie szukać pracy.

Na osoby wybierające się na studia bądź zainteresowane kontynuowaniem nauki po ukończeniu szkoły średniej czeka oferta krakowskich uczelni: Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron, sieci szkół dla dorosłych Cosinus, Akademii Ignatianum, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki, Krakowskiej Akademii i Małopolskiej Szkoły Wyższej. W sumie w wydarzeniu udział weźmie blisko 50 wystawców.

Druga część targów składać się będzie z kilku paneli prelekcyjnych, podczas których poruszonych zostanie kilka zagadnień związanych z przedsiębiorczością i rozwojem zawodowym.

Na zakończenie targów odbędzie się występ artystki krakowskiej Piwnicy pod Baranami, wieloletniej mieszkanki Niepołomic – Tamary Kalinowskiej. Po części artystycznej nastąpi wyłonienie zwycięzcy konkursu „Pracodawca Roku 2015”, spośród firm z powiatu wielickiego biorących udział w imprezie. Wśród osób uczestniczących w wydarzeniu ta, która przedstawi najlepsze hasło promujące Targi, otrzyma nagrodę – tablet. Aby mieć szansę na wygraną, należy wejść na stronę wydarzenia www.targipracyikariery.pl, pobrać i wydrukować bezpłatny bilet, wpisać na nim proponowane hasło, a po przyjściu na targi zeskanować go przy stoisku organizatora.

Organizatorami wydarzenia finansowanego z budżetu Gminy Niepołomice są Stowarzyszenie „Młodzi dla Niepołomic”, przy wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce. Partnerami wydarzenia są m.in. Miasto i Gmina Niepołomice, Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach oraz Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa. Patronat honorowy nad targami objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. TVP.