Social media specialist dla królowej

social-media-419944_640Prowadzić królewskie konto na Twitterze? Taką fuchę można teraz zdobyć – Królowa brytyjska Elżbieta II szuka specjalisty, który ogarnie jej konta w mediach społecznościowych – na Facebook i na Twitterze.

Head of Digital Engagament – bo tak nazywa się stanowisko, to fucha z nie lada uposażeniem – 55 tys. funtów rocznie a do tego 33 dni płatnego urlopu. Niestety trzeba pamiętać, że obsługa profili to praca niemalże 24 godziny na dobę – trzeba przecież śledzić trendy i reagować na to, co się dzieje w sieci.

Do obowiązków zatrudnionej osoby należeć będzie prowadzenie wszelkich kont królowej – również na YouTube oraz witryny internetowej. To wielomilionowa publika i ogromna odpowiedzialność. Dlatego od kandydata oczekuje się doświadczenia w prowadzeniu kont dla osób wysoko postawionych (wyobrażacie sobie jaki skandal można by wywołać jednym Twittem czy nawet literówką we wpisie? Stres przy takim stanowisku musi być nie mały).

queen-63006_640

Królowa  zbieranie CV już zakończyła, ale nadal nie wiadomo, kto uzyska to niezwykłe stanowisko. Jedno jest pewne – będziemy mogli śledzić to, jak nowa osoba sobie radzi na bieżąco w czasie rzeczywistym.