Social media specialist dla królowej

social media 419944 640 Social media specialist dla królowejProwadzić królewskie konto na Twitterze? Taką fuchę można teraz zdobyć – Królowa brytyjska Elżbieta II szuka specjalisty, który ogarnie jej konta w mediach społecznościowych – na Facebook i na Twitterze.

Head of Digital Engagament – bo tak nazywa się stanowisko, to fucha z nie lada uposażeniem – 55 tys. funtów rocznie a do tego 33 dni płatnego urlopu. Niestety trzeba pamiętać, że obsługa profili to praca niemalże 24 godziny na dobę – trzeba przecież śledzić trendy i reagować na to, co się dzieje w sieci.

Do obowiązków zatrudnionej osoby należeć będzie prowadzenie wszelkich kont królowej – również na YouTube oraz witryny internetowej. To wielomilionowa publika i ogromna odpowiedzialność. Dlatego od kandydata oczekuje się doświadczenia w prowadzeniu kont dla osób wysoko postawionych (wyobrażacie sobie jaki skandal można by wywołać jednym Twittem czy nawet literówką we wpisie? Stres przy takim stanowisku musi być nie mały).

queen 63006 640 332x460 Social media specialist dla królowej

Królowa  zbieranie CV już zakończyła, ale nadal nie wiadomo, kto uzyska to niezwykłe stanowisko. Jedno jest pewne – będziemy mogli śledzić to, jak nowa osoba sobie radzi na bieżąco w czasie rzeczywistym.