Rekrutacja programisty za pomocą anagramu

anagram_programistaMieliśmy już ogłoszenia w kodzie binarnym, mieliśmy już rebusy, memy, a teraz czas na anagramy. Wrocławska firma poszukuje kodera .NET i robi to za pomocą właśnie takiego ogłoszenia.

Oferowane stanowisko dotyczy pracy w obszarze bankowości i – co mało spotykane – podano w nim widełki wynagrodzenia w formie stawki za dzień pracy. Aby wysłać CV, trzeba jednak uprzednio rozwiązać anagram – odnaleźć w siatce liter technologie, które są przez pracodawcę wymagane.

Dla osoby, która zna się na rzeczy, znalezienie takich słów jak „Ajax” nie nastręcza trudności. Okazuje się jednak, że w tak wydrenowanej branży jak IT, proponowanie czegokolwiek, co wykracza poza przesłanie aplikacji, może być problematyczne. O ile kandydaci z innych branż są w stanie poświęcić kilka minut na wykonanie dodatkowego zadania, o tyle w IT jest to już uznawane za stratę czasu. Komentarze, które pojawiły się pod ogłoszeniem dobitnie o tym świadczą:

„To jakiś żart? Nie dość, że dobrego programistę trudno znaleźć, to jeszcze rzucacie kłody pod nogi? Zabawy w wykreślanki serio? Jak wam programista wyśle zaszyfrowane CV, albo w formie rebusa, to też się będziecie cieszyć?”.

A co wy sądzicie? To dobry pomysł na rekrutację czy zupełnie nietrafiony?  

Źródło ogłoszenia – Facebook/ grupa Programista polecony poszukiwany –