Osobliwe zawody – koński fryzjer

JMC-Equestrian-clipping-600x424Kochasz konie i chcesz z nimi pracować? Może zainspiruje cię postać  Melody Cannon – artystki, która strzyże konie. W dość nietypowy sposób.

Melody pracuje w JMC Equestrian Driving & Custom Clipping w Manchester  I od trzech lat zajmuje się  “wycinaniem” na sierści koni skomplikowanych wzorów I obrazów. Początkowo, strzygąc konie wycinała jedynie serduszka i gwiazdki, ale z czasem zaczęła dopracowywać poszczególne projekty a dziś strzyżone przez nią konie to niekiedy prawdziwe dzieła sztuki.

JMC-Equestrian-clipping3-600x401

Po co strzyc konie w ten sposób? Otóż najczęściej powody sa dość prozaiczne – końc miał zabieg w efekcie którego trzeba było usunąć sierść do badania USG i aby nie wyglądał brzydko Melody „zasłania” dziurę w sierści wycinankami. Drugi powód to kwestie  estetyczne – koń jest zdobiony w ten sposób przed zawodami. Podobno strzyżenie jest tez elementem pielęgnacji sierści.

Więcej projektów artystki możecie zobaczyć na jej FanPage. Ma zwolenników i przeciwników. A ty, do której grupy należysz?

Tagi: