Praca po godzinach – zostać czy iść?

clock-772953_640W niektórych firmach po prostu nie wychodzi się o czasie z pracy. Nie dlatego, że jest aż tyle obowiązków, ale dlatego, że po prostu nie wypada. W innych – można wyjść bez zwracania uwagi na to, czy koledzy jeszcze siedzą czy nie. Jak zorientować się – kiedy jesteś nowym pracownikiem – kiedy można wyjść z pracy i co sprawdzić, by mieć pewność, że nic nam – za opuszczenie biura – nie grozi.

Nic nie frustruje szefa bardziej, niż pracownik, który wyszedł z pracy, mimo że nie wykonał priorytetowego na dziś zadania.  Z drugiej strony, siedzenie po godzinach każdego dnia, nie ma większego sensu. Przecież każdy ma jakieś życie i chce móc odpocząć. Jak zatem to pogodzić? Zrób sobie listę, którą sprawdzisz każdego dnia przed wyjściem  z pracy:

Jeśli nadal nie wiesz – mimo listy – czy możesz już wyjść z pracy (bo np. 80% osób jeszcze siedzi przy biurku), podejdź do szefa, zaraportuj, co zrobiłeś danego dnia i po prostu zapytaj czy możesz wyjść. W ten sposób pokażesz, że jesteś odpowiedzialny i zależy ci na pracy (a jednocześnie sprawnie poradziłeś sobie z obowiązkami).

Tagi: