Nietypowy sposób na dotarcie do biura – wiosłowanie


Masz dość stania w korkach bądź bezczynności podczas jazdy autobusem? Poszukaj pracy, która umożliwi ci dojeżdżanie do niej produktywnie, np. poprzez wiosłowanie w kajaku – tak jak przez 15 lat robi to Gabriel Horchler.

Gabriel jest bibliotekarzem i ma to szczęście, że jego droga do pracy wiedzie wzdłuż rzeki. Pewnego dnia, kiedy utknął w korku na drodze, spojrzał na rzekę i zaczął zastanawiać się, czy byłoby możliwe dotarcie do pracy w inny sposób. Okazało się, że tak. W ten oto sposób pracownik biblioteki na 15 lat zamienił dojazd do pracy autem na wiosłowanie.

Oczywiście, cały proces nie jest aż tak prosty. Najpierw Gabriel musi wziąć rower i przejechać nim 15 minut, by dotrzeć do rzeki. Następnie wsiąść w kajak i chwilę wiosłować. Po wyjściu na ląd, kolejny rower i kolejne 15 minut wiosłowania. Cały proces Gabriel dopracował tak, że w jeden dzień płynie do pracy kajakiem, a wraca metrem, a na drugi dzień jedzie metrem, a wraca kajakiem. Cóż, może nie jest to ułatwienie, ale o formę Gabriel nie musi się martwić…

Tagi: