Kawa do żucia

chewable-coffee-cubes-600x500Mieliśmy już cukierki z kofeiną, spray z kofeiną, a nawet pobudzający popcorn czy inhalator. A teraz można sobie kawę pożuć. Co wy na to?

Kawowa guma do żucia z kofeiną to produkt, za który odpowiedzialni są przedsiębiorcy Geoffrey Woo i Michael Brandt. Go Cube to kostka zawierająca 35 kalorii i… kofeinę. W ilości odpowiadające połowie filiżanki kawy. Jeśli zatem wstałeś zbyt późno i nie masz czasu napić się normalnej kawy, Go Cube może cię uratować przez zapadnięciem w letarg w autobusie czy za kółkiem.

Co ważne, produkt jest przeznaczony dla wegan i poza 50 mg kofeiny zawiera również 10 mg witaminy B6 oraz L- taninę (taką jak w zielonej herbacie). Do tego 6 gram cukru na pobudzenie i trzy smaki – oczywiście kawowe – mokka, latte i czarna.

Oczywiście, projekt finansowany jest przez crowdfunding. Opakowanie ma kosztować 20$ za 24 kostki. To nieco mniej niż koszt pojedynczej kawy w Starbucks. Czy jednak można zastąpić parujący kubek kawy w dłoni gumą? Twórcy produktu uważają, że tak i że jest to świetny sposób na pobudzenie się tuż przed ważnym spotkaniem. My jednak wolimy, espresso – a wy?

Tagi: