4 aplikacje, które musisz znać, jeśli chcesz pracować w nowoczesnej firmie

mac-459196_640Wpisałeś w CV „znajomość obsługi pakietu MS Office”? W wielu firmach to zdecydowanie za mało! Jeśli chcesz pracować w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się firmie, musisz znać się na nowszych aplikacjach i rozwiązaniach.

Google Drive

Absolutna podstawa – zarówno jako pakiet biurowego oprogramowania jak i miejsce przechowywania i wymiany plików. Nawet nie przyznawaj się do tego, że nie wiesz, jak udostępnić plik. A jeśli faktycznie nie wiesz – szybciutko nadrób zaległości.

Dropbox

W zasadzie to tylko jeden z przykładów (za to bardzo popularny) oprogramowania do dzielenia się plikami w chmurze. Jeśli jednak wiesz jak posługiwać się Dropboxem, to dla pracodawcy informacja, że z innym programem też sobie poradzisz.

Evernote

Niezwykle popularny program do tworzenia i przechowywania notatek oraz dzielenia się nimi. W wielu firmach podstawa pracy zespołowej. Zieloną ikonkę ze słonikiem powinieneś znać.

Prezi

Alternatywa dla Power Point. Być może niekoniecznie obowiązkowa, ale jeśli znasz Prezi (nawet w teorii) to oznacza, że wiesz o prezentacjach odrobinę więcej niż inni – warto zatem dodać je do CV (i nauczyć się używać).