Znikający kandydaci – nowy trend na rynku pracy

board 895399 640 Znikający kandydaci – nowy trend na rynku pracyWysyłasz CV, rekruter dzwoni, umawia się na spotkanie, potem obiecuje kontakt, ale nie oddzwania. Ty dzwonisz.  On odbiera i obiecuje zadzwonić, ale nie dzwoni.. Czekasz. W końcu przestaje odpisywać na twoje maile bądź telefony. Kontakt się urywa. Takie zachowanie było dotąd częste w relacji rekruter – kandydat ze strony rekruterów (spotkało się z nim ponad 53% kandydatów). Coraz częściej jednak, w ten sposób zaczynają zachowywać się kandydaci.

Coraz częściej to rekruter wykonuje pierwszy krok kontaktując się z kandydatem poprzez siec społecznościową lub system poleceń. To rekruter zabiega o pozyskanie pracownika dla firmy. I to rekruter zaczyna spotykać się z odrzuceniem, kiedy kandydat nagle przestaje się odzywać.

Z przeprowadzonych przez serwis CV-Library badań wynika, że 14% kandydatów ma na swoim koncie sytuacje, w której odrzucili „awanse” rekrutera i po prostu przestali odbierać od niego wiadomości. Dlaczego to zrobili?

  • 24,8% dlatego, że rekruter wysyłał im niezwiązane z ich specjalizacją oferty pracy,
  • 18,9% dlatego że czuli się naciskani by aplikować na pozycje, które ich nie interesowały,
  • 15,7% dlatego, że mieli poczucie iż rekruter ma złe nastawienie,
  • 12% czuło się mimo wszystko ignorowanych przez rekrutera,
  • 9% otrzymywało zbyt dużo telefonów od rekruterów.

A czy wam zdarzyło się „zerwać” z rekruterem czy head-hunterem?

Źródło:recruitingtimes.org/