Z kim żenią się lekarze a z kim kierowcy ciężarówki?

rp_slub-w-pracy1.jpgJesteś nauczycielką? Zatem masz największe szanse na to, że poślubisz kierownika sprzedaży, kierowcę bądź menedżera średniego szczebla. Pracujesz w zakładzie pogrzebowym? Twoją żoną zostanie najprawdopodobniej asystentka bądź pielęgniarka. Programiści wybierają pielęgniarki, nauczycielki bądź księgowe.

Na podstawie danych z 2014 roku (2014 American Community Survey) Bloomberg przygotował tablicę, która pokazuje jak ludzie łączą się w pary i pozwala zobaczyć jakie są najbardziej prawdopodobne zawody twojego przyszłego partnera czy partnerki. Na podstawie analizy wielu danych stworzono algorytm, pokazujący z kim najczęściej wiążą się przedstawiciele danych zawodów (np. strażacy najczęściej żenią się z pielęgniarkami, a pielęgniarki z menedżerami sprzedaży).

Oczywiście dane należy traktować z przymrużeniem oka. Przykładowo kierowca ciężarówki okazuje się najpopularniejszym wyborem bardzo wielu  kobiet – co wynika po prostu z tego, że jest ich znacznie więcej niż np. aktuariuszy. Mimo tego, warto popatrzeć sobie na tablicę i sprawdzić czy wchodzimy w schemat czy nie.

Swój zawód i potencjalne szanse na ożenek sprawdzisz na blomberg.com

Tagi: