Firmy podejmują coraz szybsze decyzje rekrutacyjne

rekrutacja62 Firmy podejmują coraz szybsze decyzje rekrutacyjneWraz z kurczeniem się rynku pracodawcy, możemy spodziewać się coraz szybszych decyzji rekrutacyjnych od firm. Innymi słowy – nie każą nam już czekać tygodniami.

Według Officevibe, topowi kandydaci znikają z rynku w ciągu 10 dni. Jeśli średnia firm do tej pory wynosiła 34 dni, to nietrudno się domyśleć, że większość zadzwoni do wybranego kandydata, kiedy ten będzie mieć już pracę. Firmy zaczynają zatem uczyć się od start-upów (które rekrutują szybko, bo maja małą strukturę) i podejmują decyzje coraz szybciej.

Firmy o tych topowych muszą walczyć, bo 5% najlepszych pracowników generuje 26% przychodu.

Jakie z tego wnioski dla kandydatów?

  • Bądź gotowy na to, że jeśli wyślesz CV, firma odezwie się do Ciebie szybciej niż dotąd (co wcale nie znaczy, ze nagle stałeś się rozchwytywanym kandydatem – po prostu firmy przestają już „czekać dla zasady”),
  • Bądź gotów na to, że spotkania rekrutacyjne zaczną odbywać się już w kilka dni po wysłaniu pierwszej partii CV,
  • Decyzja rekrutacyjna o spotkaniu, zostanie podjęta w ciągu kilku dni – i tak samo od ciebie, firma będzie wymagać, byś zdecydował się dość szybko (bo w razie czego muszą podjąć decyzję co do innych kandydatów i boją się czekać za długo).