Dlaczego warto ubrać się formalnie na rozmowę kwalifikacyjną?

business-456757_640O tym, że postawa ciała wpływa na nasze samopoczucie już pisaliśmy. Przygarbienie wpędzi cię w depresje, a prostowanie się na siłę – może podnieść ci pewność siebie. Jeśli jednak nadal czujesz, że ci jej brakuje kup garsonkę – to też ci pomoże!

Ubiór wpływa na to, jak pracujemy – udowodnił to eksperyment Michaela L. Slepiana z Columbia University. W trakcie eksperymentu osoby ubrane w garnitur lub garsonkę osiągały lepsze wyniki w testach myślenia abstrakcyjnego. Osoby ubrane bardziej formalnie osiągały (w innym eksperymencie) wyższe wyniki w tekstach na inteligencję czy zadaniach związanych z negocjacjami.

Jeszcze inne efekty zaobserwowali Hojo Adam i Adam Galinsky z Northwestern University – powiedzieli oni części badanym ubranym w białe kitle, ze należą one do lekarzy a części że do malarzy pokojowych. Lepsze wyniki w teście wymagającym skupienia osiągali ci, ubrani w kitle „lekarskie”.

Te eksperymenty to kolejny dowód na to, że jednak lepiej na rozmowę kwalifikacyjną przyjść w garniturze a nie w trampkach (poza sytuacją, kiedy na nieformalny strój możemy sobie pozwolić).

Źródło:charaktery.eu