Dlaczego warto ubrać się formalnie na rozmowę kwalifikacyjną?

business 456757 640 Dlaczego warto ubrać się formalnie na rozmowę kwalifikacyjną?O tym, że postawa ciała wpływa na nasze samopoczucie już pisaliśmy. Przygarbienie wpędzi cię w depresje, a prostowanie się na siłę – może podnieść ci pewność siebie. Jeśli jednak nadal czujesz, że ci jej brakuje kup garsonkę – to też ci pomoże!

Ubiór wpływa na to, jak pracujemy – udowodnił to eksperyment Michaela L. Slepiana z Columbia University. W trakcie eksperymentu osoby ubrane w garnitur lub garsonkę osiągały lepsze wyniki w testach myślenia abstrakcyjnego. Osoby ubrane bardziej formalnie osiągały (w innym eksperymencie) wyższe wyniki w tekstach na inteligencję czy zadaniach związanych z negocjacjami.

Jeszcze inne efekty zaobserwowali Hojo Adam i Adam Galinsky z Northwestern University – powiedzieli oni części badanym ubranym w białe kitle, ze należą one do lekarzy a części że do malarzy pokojowych. Lepsze wyniki w teście wymagającym skupienia osiągali ci, ubrani w kitle „lekarskie”.

Te eksperymenty to kolejny dowód na to, że jednak lepiej na rozmowę kwalifikacyjną przyjść w garniturze a nie w trampkach (poza sytuacją, kiedy na nieformalny strój możemy sobie pozwolić).

Źródło:charaktery.eu