Stresujesz się w pracy? Może pokolorujesz?

crayon-776842_640Pamiętasz kolorowanki z dzieciństwa? Ostatnio w sklepach (a także online do ściągnięcia) pojawiły się kolorowanki dla dorosłych. Według badan, to świetna metoda na redukcję stresu. Może warto spróbować?

Kolorowanki dla dorosłych to pełne szczegółów obrazki – najczęściej w formie mandali bądź innych, pełnych detali obrazków – motywów kwiatowych, zwierzęcych.  W Polsce pojawiły się niedawno, ale na zachodzie, moda na kolorowanki dla dorosłych trwa od kilku lat. Podobno łagodzą stres, uspokajają, poprawiają koncentrację a do tego pozwalają się twórczo rozwijać i budują kreatywność.  Dużą popularnością zwłaszcza wśród zestresowanych pracowników cieszą się kolorowanki „coloringbook corruptions” – które są przeróbkami znanych nam z dzieciństwa bajek – tyle że na krwawą modłę. Niektórym mocno redukują poziom stresu. Choć pewnie nie dla każdego kolorowanie mordującego prosiaczka puchatka będzie odstresowujące.

Zainteresowani? Zanim kupicie książeczkę do kolorowania, sprawdźcie, czy to rzeczywiście was uspokaja. Kilka propozycji do ściągnięcia znajdziecie na blogu madziof.pl