Sprawdź, jak bardzo stresuje cię szef, mąż i praca

man-742766_640Czy wiesz jak mocno stresują cię codzienne wydarzenia w życiu? Co tak naprawdę sprawia, że podskakuje ci ciśnienie? Człowiek jest ciekawą istotą – często posiada wgląd pozorny. Czyli myśli, że coś robi z powodu A, a tak naprawdę robi to z powodu B.  Jak dowiedzieć się prawdy o sobie? Do tej pory, było to możliwe w zasadzie jedynie poprzez terapię. Obecnie, firma  Sentio Solutions wprowadza na rynek bransoletkę, która pozwoli ci samodzielnie dowiedzieć się, jak naprawdę reagujesz.

Feel Wristband to bransoletka, która na pierwszy rzut oka wygląda całkiem zwyczajnie. Jest jednak naszpikowana sensorami, które mierzą puls przewodnictwo skóry, wilgotność, temperaturę ciała. Dane zbierane przez bransoletkę są wysyłane do aplikacji, której algorytm pozwala odczytać je jako określoną reakcję emocjonalną (stres, podniecenie, radość itd.). Następnie dane są łączone z poszczególnymi wydarzeniami dnia. Innymi słowy, analizując wieczorem to, co działo się z tobą przez cały dzień, możesz zauważyć, że najwyższy poziom stresu miałaś np. nie w momencie rozmowy z szefem, ale z ta głupią Zośką z kadr, a paradoksalnie najbardziej spokojnym elementem dnia, była praca na excelu.

Dane z bransoletki i aplikacji pozwalają mierzyć to, jak poszczególne czynniki zewnętrzne wpływają na nasze samopoczucie. Po co? Po to, byśmy mogli prowadzić bardziej szczęśliwe życie. Przykładowo – jeśli dojeżdżasz codziennie w korkach do pracy, to być może wpływają one na ciebie na tyle negatywnie, że rujnują ci niemalże cały dzień. Nie widzisz tego, bo jesteś do tego przyzwyczajony (to tak jak siedzieć na niewygodnym krześle, do którego się przyzwyczajamy). Jeśli byś jedna zmienił ten stresor, twoje życie mogłoby być o wiele piękniejsze! Bransoletka pomaga zidentyfikować to, co nas boli, dając nam możliwość zmiany.

Niestety na razie nie można jej kupić. Prototyp zostanie zaprezentowany w Vegas na tragach CES 2016. Ja chciałabym taki gadżet. A wy?

Tagi: