Praca a związek – długość pracy nie ma związku!

love-928567_640Uważa się, że długie godziny pracy (a w zasadzie pracoholizm) nie sprzyjają tworzeniu sensownego i stabilnego związku. Jednak naukowe badania temu zaprzeczają.

Według The Tavistock Institute, dla osiągnięcia satysfakcji w związku nie ma znaczenia to, czy pracujemy długo czy nie. W przeprowadzonym przez instytut eksperymencie, wzięło udział 285 par, które zbadano pod kątem relacji między długością pracy partnerów a satysfakcją z bycia w związku. Okazało się, że nie ma tu żadnej zależności  – zarówno pary pracujące długo jak i te pracujące krótko, mogą być szczęśliwe. Odkryto zaś, że w parach, które pracują długo, kluczem do zadowolenia jest maksymalne wykorzystanie wspólnego czasu po pracy. W tych związkach, sytuacje w których po pracy mąż siedzi na kanapie z piwem a żona w tym czasie prasuje w drugim pokoju są po prostu rzadsze. Częściej para robi coś razem, intensyfikując spędzany wspólnie czas.

Jeśli zatem pracujesz długo (i robisz stale nadgodziny) nie martw – się – ty również możesz zbudować szczęśliwy związek. Pod warunkiem, że po pracy, skupisz się na partnerze.

źródło:eurekalert.org

Tagi: