Czego nigdy nie proponować rozmówcy na spotkaniu rekrutacyjnym?

zaskoczenieInicjatywa na spotkaniu rekrutacyjnym – mimo tego, że to kandydat mówi znacznie więcej niż jego rozmówca – należy do osoby prowadzącej spotkanie. Dlatego pewnych rzeczy, będąc w sytuacji rozmowy rekrutacyjnej, nigdy nie powinno się proponować będąc kandydatem (a i z poziomu rekrutera nie zawsze jest to zalecane). Czego nigdy nie należy proponować w czasie rekrutacji?

Kawy po rekrutacji

O ile rekruter może (a nawet powinien) zaproponować coś do picia w trakcie spotkania, o tyle zapraszanie przez kandydata rekrutera na kawę po spotkaniu jest wysoce niewskazane. Jeśli naprawdę rozmówca wpadł ci w oko, to poczekaj aż zakończy się proces rekrutacji.

Przejścia na „ty”

Może się to zdarzyć rekruterowi bądź menedżerowi. Kandydat jednak nie powinien proponować nadmiernego skracania dystansu.

Pracy za darmo

Nawet jeśli jesteś a początku drogi zawodowej i jeszcze nie masz doświadczenia, to propozycja pracy za darmo spowoduje, że zostaniesz wrzucony do kategorii „łatwy łup”. Oczywiście stażowanie za free jest ok – pod warunkiem że się faktycznie uczysz i są to warunki, które zostały tobie zaproponowane. Jeśli to ty je zaproponujesz, to nie licz na to, że dostaniesz wynagrodzenie.

Pracy bez umowy

Propozycja pracy na czarno to sygnał dla pracodawcy, że jesteś nieuczciwy. Po prostu.

Tagi: