Tester siły uderzeniowej paintballa

pintball-918086_640Human Bullet Impact Tester – taką ofertę pracy stworzyła firma UKPaintball. Zadaniem zatrudnionego pracownika ma być badanie siły uderzeniowej kulek paintballowych wystrzeliwanych przez zawodników. To dość nietypowe stanowisko pracy przyciągnęło aż 10.000 kandydatów z całego świata!

Na to mocno nietypowe ogłoszenie (które jednak trudno byłoby nazwać pracą marzeń) spłynęło aż 10.000 aplikacji. Nawet nie wyobrażam sobie ile czasu musiało zająć ich sprawdzanie. Wynagrodzenie jako tester siły uderzeniowej to 51.000 Euro rocznie – być może to właśnie skusiło kandydatów. Praca nie jest jednak łatwa. Trzeba być w niej codziennie żywym celem. Siniaki i inne obrażenia wkalkulowane są w tą pracę. Dla UKPaintball zainteresowanie ogłoszeniem było zadziwiające. Szef firmy, Justin Toohig powiedział „nigdy bym nie przypuszczał,, że tak dużo ludzi  chce zarabiać na chleb będąc żywym celem”.

Ze względu na ogromne zainteresowanie, firma rozważa eliminacje w stylu X-Factor, by sprawdzić, kto faktycznie da radę przetrwać na tym stanowisku i codziennie obrywać.

źródło:independent.ie

fot.:pixabay.com

Tagi: