Nadwyżka i deficyt pracowników w poszczególnych zawodach

prognozaJesteś ciekawy czy w twoim regionie istnieje zapotrzebowanie na pracownika z Twoją specjalizacją? Sprawdź stronę barometrzawodow.pl na której przedstawiono prognozy dotyczące deficytowych i nadwyżkowych specjalizacji. Kto i gdzie będzie miał szanse na pracę a skąd lepiej uciekać?

Barometrzawodow.pl to projekt powiatowych urzędów pracy. Jest to zestawienie deficytowych i nadwyżkowych zawodów dla każdego powiatu z osobna, dla ponad 170 stanowisk. Dane gromadzone są na podstawie zapotrzebowania z III i IV kwartału 2015 roku. Eksperci pracy odpowiadają na pytania:

I na tej podstawie powstaje analiza zawodów, którą można przeglądać w formie tabel bądź map.

Jak korzystać z barometru? Najprościej po prostu wybrać interesujące nas województwo oraz wybrać prognozę dla danego zawodu. Mapy oferują też dostęp do zbiorczych informacji dla całego kraju lub regionu – jeśli zatem szukamy pracy np. jako muzealnik i nie zależy nam na konkretnym regionie kraju tylko na pracy, moożemy sprawdzić gdzie konkretnie ta praca jest. Na ile barometr faktycznie będzie odpowiadał rynkowi pracy czas pokaże – ale na pewno jest to jakiś punkt odniesienia, który warto wziąć pod uwagę.

Tagi: