Kreatywne formy szukania pracy – list motywacyjny pełen „bla bla bla”

rp_listmotywacyjny-bledy3.jpgCzy rekruterzy czytają listy motywacyjne? Niektórzy owszem – 24 letni Julien Chorier otrzymał szansę na spotkanie rekrutacyjne dzięki temu, że cały list motywacyjny opatrzyłl wstawkami „bla bla bla”.
Julien ukończył studia i jak wielu młodych ludzi we Włoszech, nie mógł znaleźć pracy. Początkowo stosował się do wszystkich rad rekruterów i pisał indywidualne listy motywacyjne do firm. Po wysłaniu 50 aplikacji, kiedy nie otrzymał żadnej odpowiedzi, uznał, ż musi zmienić taktykę. Zaczął wysłać aplikację bezpośrednio pocztą a nie mailem. To jednak nie pomogło. Zdesperowany uznał, że tworzenie listów motywacyjnych to strata czasu i napisał nowy list, który w przeważającej większości składa się z frazy „bla, bla, bla”
Julien uznał, ze listy motywacyjne nic nie wnoszą a nawet nie są przez rekruterów czytane. Stąd „bla bla, la” jako pokazanie tego, że nikt tego nawet nie zauważy. Wysłał takie aplikacje a po kilku dniach otrzymał od jednej z firm informację „chcemy wiedzieć, co kryje się pod bla, bla bla – spotkajmy się”. Po pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej otrzymał pracę.
Jak wyglądał list Juliena możecie zobaczyć na stronie huffingtonpost.it

Tagi: