3 opcje pracy dla nauczyciela

steinbach-56642_640Pracy w sektorze edukacji nadal nie ma zbyt wiele, a absolwenci kierunków pedagogicznych często borykają się z problemami ze znalezieniem pracy. Co jeszcze – poza nauczaniem w szkole – może robić nauczyciel, jeśli nie chce całkowicie oddalać się od wyuczonego zawodu? Mamy dla was kilka propozycji:

  1. Asystent muzealny / przewodnik

W zależności od specjalności, wielu nauczycieli sprawdzi się w roli przewodników i osób pracujących w muzeum. Nie jest to może tradycyjna edukacja, ale w dalszym ciągu możliwość przekazywania wiedzy i starania się, by była podana w atrakcyjnej formie. Do stanowiska przewodnika nadają się nie tylko nauczyciele historii. W Muzeum Bajek sprawdzi się nauczyciel nauczania początkowego, a w galeriach poradzi sobie świetnie zarówno nauczyciel sztuki jak i polonista.

  1. Handlowiec w branży edukacyjnej

Sporo firm, swoją ofertę kieruje do szkół. Są to zarówno dostawcy sprzętów (tablic interaktywnych, oprogramowania) jak i usług edukacyjnych  (warsztaty rozwojowe, umiejętnościowe). Doświadczenie w pracy jako nauczyciel może pomóc świetnie realizować się jako handlowiec w takich firmach. Znając bolączki nauczycieli, łatwiej nawiązać z nimi kontakt.

  1. Korektor merytoryczny

Praca w wydawnictwie i to nie tylko edukacyjnym) to również opcja dla nauczycieli – i to wszystkich specjalności. Ich merytoryczna wiedza oraz łatwość sprawdzania wiadomości i ich korekty bardzo się przydaje.

Tagi: