Jak zrobić CV online w 10 minut?

CVonlineDawniej przyzwyczajeni byliśmy do papierowych CV, których teraz już prawie nikt nie pamięta. Obecnie wysyłamy CV elektroniczne – w formie pdf lub doc. To jednak wymaga wysłana maila z załącznikiem. Przyszłością są zatem CV online. Jak je stworzyć w 10 minut?

Strona internetowa z własnym CV to nadal rzecz dostępna nielicznym. Przede wszystkim programistom i innym ludziom związanym z IT. Zwykły użytkownik Internetu nie wie nawet, jak się do tego zabrać. Poza tym trzeba wtedy kupić domenę, hosting, postawić stronę – ile z tym zachodu!

Chyba, że skorzystamy z kreatora – takiego jak Resumator, który pozwala na stworzenie prostej witryny z własnym CV w dosłownie 10 minut. Nie ma bogatych funkcjonalności i CV będzie zawierało jedynie podstawowe informacje (zatrudnienie, umiejętności, kontakt), ale za to wygląda w pełni profesjonalnie (i ma dwie dostępne „skórki” do wyboru – sami zobaczcie wersję  profesjonalną i kreatywną).

Resumator najbardziej nadaje się na tworzenie CV po angielsku. Wprawdzie obsługuje polskie znaki, ale np. poziom posiadanych umiejętności trzeba określić po angielsku za pomocą buttonów. Podobnie nagłówki  są widoczne jedynie w języku angielskim. Dlatego lepiej przygotowywać w nim aplikację po angielsku. Za to kiedy już ją stworzycie, potencjalnemu pracodawcy wystarczy wysłać link do nowego CV. Mało tego, jeśli założycie konto w serwisie qwilr.com można je spersonalizować i stworzyć wrażenie, że CV jest kierowane bezpośrednio do szefa tej konkretnej firmy.