Złoto dla pracowników?

zlotoJak firmy dbają o swoich pracowników? Najczęściej oferując dopłaty do lunchów, karty na siłownię lub ubezpieczenia zdrowotne. Są jednak firmy, które zabezpieczają pracowników gromadząc złoto lub żywność na wypadek kryzysu.

Słyszeliście o grupach zwanych Preppersami? To osoby, których celem życiowym jest przygotowanie się na wypadek ogólnoświatowego kataklizmu, kryzysu, wojny. Uczą się one tego, jak przeżyć, jeśli świat ogarnie chaos i zagłada. Podobne podejście okazuje się mieć jedna z amerykańskich firm, która swoich pracowników zabezpiecza poprzez gromadzenie złota i żywności.

Overstock.com to firma zatrudniająca 1500 osób. Zajmuje się handlem, a jej prezes – Jonathan Johnson – zamierza kandydować na gubernatora. Johnson obawia się, że Amerykę czeka kryzys gospodarczy i w związku z tym waluta straci na wartości a kraj ogarnie chaos. Aby zabezpieczyć pracowników, Johnson zakupił złoto o wartości 10 mln $, które przechowuje w ukrytym skarbcu. W przypadku katastrofy bądź kryzysu, złoto zostanie wypłacone pracownikom, zabezpieczając ich materialnie. Ponadto, Johnson trzyma w specjalnym skarbcu żywność, pozwalającą na przeżycie pracowników przez 3 miesiące.

W razie kryzysu, pracownicy są zabezpieczeni. Reszta świata pogrąży się w chaosie.

Źródło: rynekzlota24.pl/

Tagi: