Dlaczego tak wiele rekrutacji prowadzonych jest zewnętrznie?

rp_rekrutacja1.jpgSzukasz ogłoszeń rekrutacyjnych i stale trafiasz na ogłoszenia z agencji bądź firm realizujących outsourcing rekrutacji? Złości cię to, że nie możesz aplikować do firmy bezpośrednio? Niepotrzebnie. Spróbuj zrozumieć jak działa RPO (Recruitment Process Outsourcing) a będzie ci łatwiej dopasować się do nowych reguł szukania pracy.

Dla wielu firm to tańsze rozwiązanie

Rekrutacja to proces kosztowny – nie chodzi jedynie o koszt ogłoszeń rekrutacyjnych, ale o czas jaki jest potrzebny na to by dotrzeć do kandydatów, kontakt z nimi , rozmowy. Firmy specjalizujące się w rekrutacji mają zoptymalizowane procedury i dlatego korzystanie z ich usług w wielu przypadkach jest tańsze niż prowadzenie rekrutacji samodzielnie.

Dla wielu firm to szybsze rozwiązanie

Firmy rekrutacyjne dysponują bazą kandydatów i ich historią – mogę znacznie szybciej zareagować jeśli kandydat potrzebny jest szybko.

Łatwiej zrekrutować specjalistów

Dzięki łatwiejszemu dotarciu kandydatów i większej ich bazie, łatwiej jest zrekrutować specjalistę. Firmy specjalizujące się w rekrutacji wiedzą też jak zadbać o jak najlepszą prezentację oferty pracodawcy.

Tagi: