Jak przekuć pracę świąteczną w stały etat?

mikolaj23 Jak przekuć pracę świąteczną w stały etat?W związku ze zbliżającymi się Świętami, wiele firm poszukuje dodatkowych rąk do pracy. Szacuje się, że na rynku pojawi się ponad 10.000 ofert pracy tymczasowej. Są to różne stanowiska – od biurowych i magazynowych, poprzez handlowe po typowo świąteczne jak praca św. Mikołaja czy Gwiazdki. Jak wybrać pracę tymczasową na święta, by zwiększyć szanse na to, że okaże się ona stałą?

Jeśli szukasz pracy i praca w okresie wzmożonego boomu na pracowników ma ci pomóc w znalezieniu stałego zatrudnienia, warto skupić się – szukając pracy – na kilku kwestiach:

  • Nie wybieraj pracy typowo sezonowej – np. pakowania prezentów czy św. Mikołaja – te prace raczej na pewno nie przerodzą się w stały etat.
  • Szukaj pracy w takich obszarach, w których czujesz się dobrze (np. w obszarze pracy biurowej, pracy w sklepi czy jako kurier) – praca sezonowa to dobry sposób na to, by sprawdzić czy w danym obszarze czujesz się dobrze.
  • Wybieraj większe i dynamiczne firmy – w nich rotacja jest większa i są większe szanse na to, że zaraz po zakończeniu kontraktu lub tuż po nim, będzie potrzebny dodatkowy pracownik i kto przypomni sobie o Tobie,
  • Staraj się znaleźć pracę bezpośrednio przez pracodawcę – a nie przez agencję.
  • Jeśli nie planujesz wyjazdu za granicę na stałe, to szukaj pracy sezonowej w kraju. Jeśli zaś chcesz wyjechać, to opcja pracy w okresie świąt może być szansą na to, by sprawdzić, czy naprawdę tego chcesz,
  • Pracując wykazuj inicjatywę i zaangażowanie. To nic, ze jesteś tu tylko na chwilę – im większy potencjał zobaczy twój pracodawca tym mniej będzie chciał byś odchodził,
  • Nie zgadzaj się na pracę bez umowy – nie tylko ryzykujesz brakiem wynagrodzenia, ale również jest to znak, że twój pracodawca nie będzie później również uczciwy.