Co jest najważniejsze w pracy dla sprzedawców?

rp_loteria-kasa.jpgWynagrodzenie, możliwości rozwoju, przyjemna atmosfera pracy, możliwość awansów – to wszystko podstawowe motywatory, które przyciągają pracowników do firmy. Nie w każdym zawodzie liczą się one jednak tak samo. Dla pewnych grup zawodowych, pewne elementy pracy są ważniejsze niż inne. Co jest najważniejsze dla handlowców i na co zwracają uwagę kiedy decydują się na podjęcie pracy?

Pieniądze i dodatki pozapłacowe

Pracodawca który chce mieć dobrego handlowca nie ma wyjścia – musi mu dobrze zapłacić. Wynagrodzenie to bowiem najważniejszy dla pracownika sprzedaży element warunków pracy. Z badania przeprowadzonego przez Randstad Business Support wynika, ze o ile tylko 56% HRowców uważa, że pieniądze są ultra ważne, o tyle dla aż 69% handlowców to najważniejsze kryterium wyboru miejsca pracy. Dla osób ze sprzedaży ważne są też dodatki pozapłacowe – ale głównie te, które można przeliczyć na realne pieniądze – czyli np. dopłaty do posiłków, karty na siłownię itd.

Handlowcy i pracownicy sprzedaży interesują się również możliwościami rozwoju kariery – jest to ważne dla 42% tej branży (podczas gdy średnia to 36%). Za to znacznie mniej dla sprzedawców ważne jest to by pracodawca promował różnorodność w miejscu pracy i dbał o relacje między pracownikami.

Tagi: