Centrala Łączności Rządowej w Wielkiej Brytanii (GCHQ) szuka szpiegów przez graffiti

londonDość ciekawe i nietypowe – zwłaszcza jak na agencję rządową – ogłoszenie rekrutacyjne, pojawiło się niedawno na ulicach Londynu. To graffiti umieszczone na murach i chodnikach ma przyciągnąć do GCHQ młodych i zdolnych koderów, którzy szukają niestandardowej pracy – stąd niestandardowe ogłoszenie.

GCHQ (Government Communications Headquarters)  to brytyjska służba specjalna, która zajmuje się zbieraniem i ocenianiem informacji pochodzących z rozpoznania promieniowania elektromagnetycznego wykorzystywanego w telekomunikacji. Choć brzmi to bardzo zawile, nie jest to nic innego jak agencja wywiadowcza, specjalizująca się w kryptoanalizie, która współpracuje z Amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego i innymi jednostkami bezpieczeństwa na całym świecie. Upraszczając, za pomocą graffiti, GCHQ szuka przyszłych cyber – szpiegów.

Samo ogłoszenie rekrutacyjne jest dość proste – jego zadaniem jest jedynie zainteresowanie odbiorców i skłonienie do wejścia na stronę internetową. Taki „guerilla marketing” w rekrutacji okazuje się jednak działać, bo o ofercie pracy i jej nietypowej prezentacji pisało większość mediów brytyjskich. A czy Wy skusilibyście się na „chodnikowe ogłoszenie”?

Źródło: theinquirer.net