Przybywa osób stale szukających pracy

mail wysylanieI nie chodzi tu o trwale bezrobotnych, ale o osoby, które nigdy nie przestają szukać pracy – nawet jeśli jakąś już znajdą. Trend stałego szukania staje się – według badań CareerBuilder – coraz bardziej poważny.

Pracodawcy nie liczą już na to, że pracownik, który raz zwiąże się z firmą, będzie chciał pracować w niej całe życie.  Mają jednak nadzieję na to, że choć przez kilka miesięcy bądź lat, będą mieć z pracownika korzyść. Tymczasem coraz więcej osób nie przestaje wysyłać CV nawet w momencie, w którym znajdzie pracę. I nie zawsze chodzi tu jedynie o chęć wyższych zarobków.

Ile osób stale szuka pracy? W zależności od źródła badań od 20 – 30%. Czyli co trzeci pracownik wysyła CV na wszelki wypadek, niezależnie od tego czy jest z pracy zadowolony czy nie.  Najczęściej zmieniamy pracę w ciągu pierwszego roku od zatrudniania z powodów za niskiego wynagrodzenia oraz braku możliwości rozwoju.

A czy ty przestajesz wysyłać CV kiedy znajdujesz nową pracę? Co skłania cię, do pozostania w firmie i zaprzestania szukania nowej firmy?

Tagi: