Praca świąteczna – zacznij już szukać, bo brakuje ludzi!

santa clauses leaving a gift distribution center with red sacksZmniejszenie bezrobocia przyniosło nie tylko mniejszą konkurencję w staraniu się o pracę ale również podwyżkę płac w sektorze pracy tymczasowej. Już zaczął się świąteczny boom i w efekcie firmy poszukują kurierów, sprzedawców, hostess i pracowników obsługi klienta i magazynowania. Płace w tym roku są wyższe niż w zeszłym – mimo, że nie inflacji praktycznie nie było.

Z analiz Work Service wynika, że zapotrzebowanie na pracowników sezonowych przed świętami to około 25 tys. osób. Niemało. Poszukiwane osoby to standardowy „świąteczny zestaw” – wszystkie niskopoziomowe stanowiska związane z handlem i dystrybucją – od produkcji, przez logistykę aż po sprzedaż i reklamę. Tyle, że zarobimy w tym roku więcej – według analiz Work Service o około 10-20%.

Na infopracy już pojawiło się już sporo ofert dla pracowników sezonowych w gorącym okresie przedświątecznym – zapraszamy do aplikowania!

Wydaje się wam, że 25 tys. pracowników sezonowych w Polsce to dużo? Amazon sam zatrudni 19 tys. osób przed świętami (tyle, że na całym świecie).