Pokazywanie kandydatowi biura w trakcie rekrutacji – czy to coś oznacza?

rp_zaufanie-w-cv31.jpgByłeś na rozmowie kwalifikacyjnej i menedżer oprowadził cię po biurze? Prawdopodobnie, jak wielu kandydatów w takiej sytuacji, masz poczucie, że firma jest bliska złożenia ci oferty pracy. Przecież nie zawracali by sobie głowy spacerem, gdyby nie myśleli o Tobie poważnie prawda? Otóż niekoniecznie.

Pokazywanie biura i przestrzeni, w której pracownik będzie pracował to dla wielu firm normalna praktyka. Związana głównie z budowaniem dobrego wizerunku w oczach kandydatów. Firma chce, by każdy kandydat, podczas rekrutacji, poczuł się potraktowany poważnie i doceniony. Dzięki temu, będzie miał dobre wspomnienia z rekrutacji i nawet jeśli nie zostanie zatrudniony, to przynajmniej nie będzie złym orędownikiem firmy. Dla wielu rekruterów pokazywanie biura to również sposób na to, by dowiedzieć się nieco więcej o kandydacie – np. tego o co zapyta, co wzbudzi jego ciekawość, jak będzie się czuł. Po prost kolejny sposób na selekcję.

Kiedy można uznać, że pokazywanie biura to znak, że jesteś poważnie rozważany jako kandydat na dane stanowisko? Wtedy, kiedy do prezentacji biura dochodzi na 2 bądź 3 spotkaniu i kiedy w trakcie oprowadzania, rekruter zaczyna również zapoznawać cię z zespołem. Nadal jednak nie nastawiaj się na pewną ofertę pracy. Dopiero złożenie oferty kandydatowi jest znakiem tego, że naprawdę chcą cię zatrudnić.

Tagi: