Osobliwe zawody : rozplątywacz światełek choinkowych

lampkiNowe stanowisko, na które nabór ogłosiło właśnie brytyjskie Tesco jest prawdopodobnie jedyną taka oferta na świecie. Praca wybrańca ma polegać na … rozplątywaniu zaplątanych światełek choinkowych.
Christmas tree lights untangler – tak oficjalnie nazywa się stanowisko pracy, na które poszukuje pracownika oddaział Tesco w Wrexham (UK). Ma to być osoba cierpliwa i uparta, która łatwo nie rezygnuje i nie da się wyprowadzić z równowagi. Aby dostać pracę, należy potrafić rozplątać 3 metrowy sznur lampek w mniej niż trzy minuty.
Osoba, która zostanie zatrudniona, będzie w ciągu dnia rozplątywać około 60 sznurów lampek, które do sklepu przynoszą sfrustrowani klienci. Jest to zatem praca również w warunkach sporego stresu, bo w okresie przedświątecznej gonitwy, klienci potrafią naprawę wychodzić z siebie. Oczywiście, kandydat musi również kochać Święta. Niestety jest to tylko praca sezonowa.
Guardian, który opublikował ofertę nie podał warunków płacowych. Niemniej jednak raczej nie są wysokie – choć praca dość osobliwa, prawda?

Tagi: