Jak zawsze mieć pracę?

nauczyciele facebook2 Jak zawsze mieć pracę?„Co Pan robił przez ostatnie 5 miesięcy?”  „Szukałem pracy.” – taka odpowiedź na pewno nie zachwyci rekrutera. Mało tego, kandydat dostępny „od ręki” jest postrzegany jako słabszy niż kandydat pasywny lub posiadający pracę. Jak zatem sprawiać wrażenie bycia osobą zajętą i zapracowaną, jeśli nie masz pracy etatowej?

Kłamstwo o tym, że imałeś się różnego rodzaju zadań niestety nie załatwi sprawy – kilka pytań i rekruter od razu się orientuje, że to nie prawda. Co zatem możesz zrobić innego? Przede wszystkim rzeczywiście nie marnować czasu mimo tego, że nie masz pracy i spróbować:

  • Wolontariatu – jeśli jesteś na początku kariery, to nawet bezpłatny staż czy dodatkowa pomoc w fundacji, mogą dać ci nowe doświadczenia i poszerzyć krąg znajomych. Jeśli jesteś już specjalistą w jakiejś dziedzinie, to poszukaj organizacji, która mogłaby skorzystać z Twoich umiejętności i doświadczenia – sprawdzisz się w nowym obszarze a jednocześnie nie „wypadniesz z obiegu”.
  • Zdobywania nowych umiejętności – tylko pozornie, by móc się rozwijać konieczne są pieniądze. Możesz przecież uczyć się języka obcego online czy skorzystać z jednego z wielu kursów dostępnych w internecie, które szkolą w konkretnych umiejętnościach.
  • Autopromocji – w czasie bycia bez pracy, możesz zająć się personal brandingiem. Napisać kilka artykułów a temat twojej specjalizacji a nawet założyć bloga. Wszystko to – mimo iż nie zajmie dużo czasu, pokazuje, że jesteś cały czas aktywny i dynamicznie reagujesz na zmiany w twoim życiu.