Czas dla siebie – pozytywne efekty dłuższych dojazdów do pracy

kobieta autoIle czasu dojeżdżasz do pracy? Jeśli jesteś szczęściarzem, mieścisz się w niewielkiej grupie osób, które dojeżdżają w jedną stronę do 15 minut, ale jeśli spędzasz w samochodzie minimum 30 minut w jedną stronę, to dojazd zajmuje aż 20 godzin miesięcznie. To ogromna ilość czasu. Jak ją wykorzystać efektywnie?

Audiobooki

30 czy nawet 60 minut w drodze, wcale nie musi oznaczać zmarnowanego czasu. Dłuższy dojazd może mieć też swoje plusy. Jakie? Np. pozwala na to, by mieć chwilę czasu tylko dla siebie. Osoby, które dojeżdżają do pracy mogą w tym czasie czytać książkę, uczyć się języka obcego czy planować dzień pracy. Nawet prowadząc samochód można się rozwijać – np. słuchając audiobooków. Osoba dojeżdżająca do pracy 60 minut dziennie (po 30 min. w jedną stronę) może przesłuchać w ciągu 2 tygodni jedną książkę. To aż 24 książki rocznie!

Nauka języka obcego

Podróż autobusem czy pociągiem to wspaniała okazja, by poświęcić czas na naukę nowych słówek w obcym języku lub czytanie zagranicznej prasy (jeśli jesteś już na wyższym poziomie). Prowadząc, możesz słuchać zagranicznego audiobooka lub skorzystać z wielu kursów audio, które znajdziesz zarówno w księgarni jak i online.

Dyktowanie podczas jazdy

Prowadzisz samochód i jedziesz sam? To świetna opcja na to, by w samochodzie już zacząć pracę – korzystając z oprogramowania do rozpoznawania mowy możesz tworzyć notatki w Wordzie w trakcie trasy. Oczywiście nie musisz wykorzystywać systemu do pracy – możesz np. w czasie drogi pisać maile do rodziny i znajomych bądź np. zacząć swoją pierwszą powieść!