6. Mobility Week w Politechnice Łódzkiej

Lawina_FB3_cover

 „Daj się porwać Erasmusowi” – takim hasłem Politechnika Łódzka będzie zachęcać studentów do wyjazdów na studia i praktyki zagraniczne w trakcie już 6. edycji Mobility Week, który w tym roku odbędzie się pomiędzy 22 a 27 listopada.

W czasie Mobility Week studenci dowiedzą się, jak wyjechać na studia i praktyki zagraniczne, spotkają się z byłymi uczestnikami programu Erasmus, Studenckimi Promotorami oraz studentami zagranicznymi. „Jest to świetna okazja na zdobycie praktycznych informacji dotyczących pobytu za granicą, rozmowy w języku obcym i poznanie przedstawicieli innych kultur” – podkreślają organizatorzy z Sekcji Umiędzynarodowienia Edukacji DWZ PŁ.

Z udziału w wydarzeniu skorzystają studenci, którzy plany wyjazdowe już podjęli, a teraz potrzebują szczegółowych informacji na temat oferty przedmiotowej w uczelni zagranicznej i praktycznych rad od byłych stypendystów. Mobility Week przyniesie także wiele inspiracji studentom planującym dopiero karierę zawodową, dla których mobilność może stać się ważnym atutem w pozyskaniu stażu, czy pracy.

W programie przewidziano wiele imprez dla studentów, takich jak: Bieg Erasmusa,  lekcje pokazowe języków obcych, spotkania z pracodawcami, szkolenia (jak wykorzystać mobilność w prezentacji na rynku pracy), degustacja kuchni międzynarodowej – International Dinner i warsztaty taneczne.

Uczestnictwo w Mobility Week to gwarancja udanej mobilności studenckiej.

Organizatorami Mobility Week są Sekcja Umiędzynarodowienia Edukacji DWZ PŁ, Centrum Językowe PŁ oraz Stowarzyszenie ESN-EYE.

Politechnika Łódzka uczestniczy w programie Erasmus od początku jego istnienia w Polsce w 1998 roku. PŁ jest  liderem w zrównoważonej wymianie studentów Erasmusa – co roku ok. 300 studentów wyjeżdża za granicę i przyjeżdża na studia na PŁ. Dotychczas na studia i praktyki Erasmus  z PŁ wyjechało blisko 4,5 tys. studentów.

Tagi: