Na jakie stanowisko się nadajesz?

businessmanPracodawcy prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej innowacyjnych kampanii rekrutacyjnych. A wszystko po to, by pozyskać najlepszych kandydatów. Bo choć teoretycznie chętnych do pracy jest więcej niż stanowisk, to wiele firm boryka się z trudnościami znalezienia odpowiedniej osoby. Ciekawą kampanię wprowadził właśnie Deutche Bahn – pozwala kandydatowi samodzielnie określić, na jakie stanowisko nadaje się najbardziej.

Test w formie interaktywnej gry obejmuje serie zadań, które pozwalają ustalić oczekiwania i kompetencje kandydata. Kierowany jest przede wszystkim do studentów i uczniów i ma pozwolić im określić swoje mocne strony i oczekiwania wobec pracy. Strona Job Profiler dostępna jest bez ograniczeń (ale niestety jedynie po niemiecku). Jak zapewniają twórcy narzędzia, test ma podwaliny naukowe i rzeczywiście oferuje rzetelne informacje.

Po wykonaniu testu, kandydat otrzymuje ranking zawodów, które są dla niego najbardziej odpowiednie. Jest on tworzony na podstawie listy 425 zawodów opisanych zgodnie ze standardami Federalnej Agencji Pracy.

Polskich kandydatów znających niemiecki zapraszamy do przetestowania narzędzia – może się czegoś o sobie dowiecie.

Tagi: