Rekrutacja Open House – jak się przygotować?

rp_odrzucenie-na-rozmowie.jpgMetoda rekrutacji Open House – czyli spotkanie dużej grupy potencjalnych kandydatów z pracodawcą, który wyjaśnia na spotkaniu filozofię firmy, przedstawia wolne wakaty i informuje o zasadach pracy, jest w Polsce metodą stosunkowo młodą i rzadko stosowaną. Przy dużych rekrutacjach, jest to jednak metoda, która dla firmy jest korzystna, bo pozwala zaoszczędzić czas i od razu zbadać motywację kandydatów do pracy. Jak przygotować się na takie spotkanie, jeśli zostaniemy na nie zaproszeni lub znajdziemy informację o takim spotkaniu?

Przede wszystkim, rekrutacja Open House to coś w formie Otwartych Drzwi – czyli imprezy, w ramach której każdy może przyjść do firmy i sprawdzić czy ma ona dla tej osoby jakieś ciekawe propozycje. Nie wysyła się wcześniej CV – dopiero po tym spotkaniu firma zaprasza do przesłania aplikacji (wszystkich uczestników bądź wybrane osoby). Warto jednak wziąć ze sobą CV na spotkanie i mieć je również przygotowane w formie elektronicznej – np. na urządzeniu mobilnym, by móc je przesłać w razie konieczności w kilka sekund.

Idąc na spotkanie Open House warto również zaopatrzyć się w notes i zapisywać najważniejsze informacje na temat firmy – przede wszystkim dotyczące warunków pracy, oferowanych stanowisk oraz filozofii firmy. Jeśli dojdzie do spotkania, możemy zostać zapytani o to, co zapamiętaliśmy ze spotkania. Warto też od razu ubrać się w stylu casual. Nadmierna elegancja nie jest konieczna – to w końcu spotkanie organizacyjne, ale dresy i trampki mogą jednak uniemożliwić nam zaproszenie do dalszych rozmów.

Zanim zdecydujesz się poświęcić czas na spotkanie, sprawdź również firmę w internecie – czy jest solidna, faktycznie istnieje i jakie są na jej temat opinie. Szkoda marnować czas na firmy – krzaki.