4 powody, dla których warto powiadomić rekrutera, że nie przyjdziesz na spotkanie

rp_poczta-glosowa3.jpgKażdy rekruter ma w swojej praktyce sytuacje, w których kandydat po prostu nie pojawił się na spotkaniu rekrutacyjnym i nie dał żadnego sygnału, że się na spotkaniu nie pojawi.  Jeśli okaże się, że nie możesz stawić się na spotkanie bądź z rozmowy całkowicie rezygnujesz, nigdy nie zapomnij wysłać powiadomienia do osoby, która się z tobą umówił. Dlaczego?

  1. Takie zachowanie jest po prostu kulturalne

Odwołanie spotkanie i powiadomienie o tym osoby, która na spotkanie czeka jest po prostu kulturalne. Jeśli chcesz żyć w świecie, w którym ludzie okazują tobie szacunek, to bądź też gotów go okazywać innym.

  1. Rekruterzy przechowują informacje

I to, że nie przyszedłeś na spotkanie i go nie odwołałeś zostanie odnotowane w systemie. W efekcie, nawet jeśli za kilka lat zdecydujesz się ponownie aplikować do firmy, nie zostaniesz więcej zaproszony na spotkanie rekrutacyjne.

  1. Rekruterzy zmieniają pracę

Wprawdzie rzadko zdarza się, że ktoś przenosi ze sobą całą bazę dotyczącą kandydatów z jeden firmy do drugiej, ale mimo wszystko, nigdy nie wiesz czy osoba z którą aktualnie miałeś się spotkać, za dwa – trzy lata nie będzie pracować w innej firmie, do której złożysz aplikację. Może się zatem zdarzyć tak, że ktoś cię po prostu zapamięta. A osoby, która zachowała się niekulturalnie nie zaprasza się do współpracy.

  1. Rekruterzy prowadzą kilka projektów jednocześnie

Wielu kandydatów wysyła CV masowo – na wiele stanowisk jednocześnie. Jeśli będziesz mieć pecha (a to się naprawdę zdarza), może okazać się, że jedna osoba prowadzi projekty rekrutacyjne do kilku firm. Jeśli nie pojawisz się na spotkaniu i nie powiadomisz o tym, a jednocześnie wyślesz CV na inne stanowisko w innej firmie, do której rekrutację prowadzi ta sama osoba to marne masz szanse na powtórne zaproszenie.

Tagi: