Skąd dowiedział się Pan o naszym wakacie?

rp_rozmowa-kwalifikacyjna1.jpgNa niektórych rozmowach kwalifikacyjnych pada pytanie o to, skąd kandydat wie o rekrutacji lub co spowodowało, że przesłał swoje CV. I choć pierwszą odpowiedzią, która się nasuwa jest „znalazłem ogłoszenie w serwisie ogłoszeniowym” to warto popracować nieco nad tym, by  w większym stopniu pokazać swoją pasję i zainteresowanie pracą. W jaki sposób?

Jeśli dowiedziałeś się o stanowisku od kogoś – to świetny moment na to, by o tym powiedzieć. Jeśli to osoba z wewnątrz firmy i ufasz temu, że może cię do pracy polecić – podaj jej nazwisko.

Jeśli znalazłeś ogłoszenie, bo zainteresowałeś się firmą – np. przeczytałeś artykuł na jej temat, jakąś informację prasową czy wypowiedź a potem sprawdziłeś stronę firmową, to również o tym powiedz- to daje poczucie, że naprawdę zainteresowała cię firma.

Jeśli znalazłeś ogłoszenie w serwisie, bo po prostu przeglądasz ogłoszenia, to podkreśl, co w ogłoszeniu szczególnie cię zainteresowało. Nie mów o tym, że „znalazłem ogłoszenie i skoro spełniam kwalifikacje to wysłałem CV”. Powiedz, że „znalazłem ogłoszenie, spodobało mi się to, że szukacie osoby o takich kompetencjach jak moje, później obejrzałem firmową stronę www, poczytałem o was i uznałem, że to miejsce dla mnie , w którym mogę się rozwinąć. A sądzę też, że moje umiejętności mogą przyczynić się do rozwoju firmy.”

Każde pytanie, które pada na rozmowie kwalifikacyjnej wykorzystuj na swoją korzyść!

Tagi: