Pogawędka przed negocjacjami pomaga!

pogawedkaChcesz negocjować wynagrodzenie? Badania dowodzą, że przydaje się do tego luźna pogawędka przeprowadzone tuż przed negocjacjami. Nie przechodź zatem od razu do sedna – najpierw chwilę porozmawiaj o pogodzie.

Krótka pogawędka przed negocjacjami finansowymi może być kluczem do sukcesu – przynajmniej dla mężczyzn. Kobiety bowiem i tak uważane są za zanadto gadatliwe, zatem mała pogawędka przed negocjacjami nie jest postrzegana jako dodatkowy wysiłek, jaki kobieta wkłada w negocjacje. Jeśli jednak to mężczyzna stara się podtrzymać konwersację i wprowadzić miły nastrój na początku rozmowy, procentuje to lepszym zamknięciem umowy.

Łączone badania profesorów z Niemiec i USA wykazały, że zaangażowanie się w niezwiązaną z tematem negocjacji luźną pogawędkę przed przejściem do sedna, pomaga mężczyznom osiągnąć cel negocjacyjny. Są lepiej postrzegani i ich partnerzy (oponenci) są bardziej skłonni do pójścia na ustępstwo. Warto zatem szefa zapytać luźno o cokolwiek i wciągnąć w pogawędkę zanim przejdziesz do rozmowy o podwyżce.

źrodło:dailymail.co.uk

Tagi: