Pogawędka przed negocjacjami pomaga!

pogawedka Pogawędka przed negocjacjami pomaga!Chcesz negocjować wynagrodzenie? Badania dowodzą, że przydaje się do tego luźna pogawędka przeprowadzone tuż przed negocjacjami. Nie przechodź zatem od razu do sedna – najpierw chwilę porozmawiaj o pogodzie.

Krótka pogawędka przed negocjacjami finansowymi może być kluczem do sukcesu – przynajmniej dla mężczyzn. Kobiety bowiem i tak uważane są za zanadto gadatliwe, zatem mała pogawędka przed negocjacjami nie jest postrzegana jako dodatkowy wysiłek, jaki kobieta wkłada w negocjacje. Jeśli jednak to mężczyzna stara się podtrzymać konwersację i wprowadzić miły nastrój na początku rozmowy, procentuje to lepszym zamknięciem umowy.

Łączone badania profesorów z Niemiec i USA wykazały, że zaangażowanie się w niezwiązaną z tematem negocjacji luźną pogawędkę przed przejściem do sedna, pomaga mężczyznom osiągnąć cel negocjacyjny. Są lepiej postrzegani i ich partnerzy (oponenci) są bardziej skłonni do pójścia na ustępstwo. Warto zatem szefa zapytać luźno o cokolwiek i wciągnąć w pogawędkę zanim przejdziesz do rozmowy o podwyżce.

źrodło:dailymail.co.uk