Nie możesz pracować na pełny etat? Napisz o tym w CV!

rp_praktyki-studenckie3.jpgJesteś jeszcze studentem i nie będziesz w stanie pogodzić pracy etatowej z edukacją? Jeśli wysyłasz CV na ogłoszenie, w którym wyraźnie nie zaznaczono tego, że praca będzie obejmować jedynie część etatu, to przekaż informacje o tym, w jakim stopniu jesteś dostępny.

Rozmawiając z kandydatami do pracy, często dopiero na rekrutacji (lub przez telefon) dowiaduję się, że kandydat może pracować jedynie przez pół etatu lub w innym, ale nie pełnym wymiarze godzin. W efekcie obie strony marnują czas – jeśli bowiem szukam pracownika na pełny etat, to osoba, która może pracować przez połowę tego czasu nie otrzyma propozycji pracy (ale zmarnuje czas przychodząc na spotkanie rekrutacyjne).

Każda oferta pracy, która nie ma wyszczególnionego określonego czasu pracy (np. informacji o tym, że jest to praca na pełny etat lub praca zmianowa) jest z reguły pracą w standardowych godzinach (8.00 lub 9.00 – 16.00 lub 17.00) oraz w założeniu pełnego wymiaru. Wyjątkiem są tu: gastronomia oraz sieci handlowe. Tu pracodawcy nie piszą o pracy zmianowej, bo jest to dla nich oczywiste (każdy wie, że sklepy są czynne wieczorami i w weekendy).

Dlatego, jeśli nie jesteś w pełni dyspozycyjny, napisz  w aplikacji o tym, jak wygląda twoja dostępność – również jeśli pracujesz obecnie zdalnie i możesz zarządzać własnym czasem pracy.

Tagi: