3 wskazówki, jak opisać doświadczenie w CV, by szybko znaleźć pracę

InteriewMe_InfoPraca

Wydaje Ci się, że spełniasz wszystkie wymagania z oferty pracy, jednak Twój telefon milczy.

Jest duże prawdopodobieństwo, że niedokładnie opisujesz swoje doświadczenie zawodowe!

W tym artykule zobaczysz kilka technik opisania doświadczenia w CV tak, aby lepiej wpasować się w oczekiwania pracodawców i dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.

1. Jak przedstawić swoje obowiązki, aby zwrócić uwagę rekrutera?

Gdzie tylko możesz, używaj liczb, procentów i konkretnych informacji. Większość osób tego nie robi. Kandydaci wymieniają po prostu swoje obowiązki służbowe, najczęściej w formie bezokolicznika.

Oczywiście, że ważne jest, aby wykonywane obowiązki znajdowały się w opisie, ale najważniejsze jest uzupełnienie ich o dane liczbowe lub procentowe.

Zobacz dwa przykłady:

Lub:

A teraz wyobraź sobie, że jesteś rekruterem. Które opisy bardziej do Ciebie przemawiają?

Druga wersja pozwala Ci pokazać, czym się wyróżniasz wśród innych kandydatów. Prezentujesz też swoje kompetencje w bardziej przekonujący sposób.

2. Jak sprawić wrażenie właściwego kandydata?

Chcesz, aby pracodawca oglądając Twoje CV, miał wrażenie, że spełniasz wszystkie wymagania z oferty pracy? Jest na to prosty sposób: postaraj się znaleźć jak najwięcej punktów wspólnych między Twoim dotychczasowym doświadczeniem, a ogłoszeniem o pracę.

Poniższy przykład to opis wymagań dla kandydatów do działu księgowego:

Zobacz, jak użyć wymienionych informacji tworząc CV:

Teraz widzisz, jak dzięki umiejętnemu opisaniu obowiązków, Twoje CV wpasowuje się w ofertę pracy? Rekruter widzi to tak samo.

3. Tej rzeczy brakuje w CV 9/10 kandydatów…

Pracodawcy oczekują od kandydatów nie tylko dobrze wykonanej pracy, ale także konkretnych osiągnięć zawodowych. Warto pochwalić się nimi w CV. Sukcesy pokazują Twoje zaangażowanie w pracę, ale przede wszystkim Twoją skuteczność jako pracownika, a właśnie to liczy się dla pracodawcy.

Większość kandydatów nie wspomina w CV o kluczowych projektach ani osiągnięciach. Jeśli nauczysz się je umiejętnie opisać, zyskasz dodatkową przewagę!

Zobacz, co dodać do wcześniej wspomnianego opisu doświadczenia, aby podkreślić swoje sukcesy.

Pamiętaj, aby nie powielać wspomnianych w CV osiągnięć w liście motywacyjnym.

Teraz widzisz, jak umiejętnie opisane, poparte przykładami i danymi liczbowymi doświadczenie może wyróżnić Cię wśród innych kandydatów.