CV wysyłane z toalety?

rp_smartfone.jpgRozwój technologii mobilnych pozwolił nam na dostęp do internetu praktycznie z każdego miejsca. A to oznacza możliwość wykonywania takich czynności – jak np. szukanie pracy czy wysyłanie CV – praktycznie zewsząd. Skąd zatem wysyłamy CV? Okazuje się, że 25% aplikacji wysyłanych jest z miejsc, których wielu z nas, nawet nie przyszłyby do głowy.

Według badania wykonanego przez Johnston Jobtoday na ponad 2000 osób wynika, że najczęstszym miejscem, z którego wysyłamy nasze CV jest … nasz poprzedni pracodawca. To nie dziwi tak bardzo, ale to, że niektórzy wysyłają CV z toalety czy będąc na ślubie kolegi jest już nieco nietypowe.

Z badania wynika, że aż 25% CV jest obecnie – dzięki technologiom mobilnym – wysyłanych z nietypowych lokalizacji –np. z łazienki (podczas kąpieli w wannie), holu recepcyjnego podczas ślubu kolegi czy z kina. Inne nietypowe miejsca wskazane przez kandydatów to również restauracja, plaża. A czy wam zdarzyło się wysłać CV z miejsca innego niż praca czy własne biurko? Jakiego?

Tagi: