Wykształcenie w CV – jakie błędy popełniamy?

rp_CV-pomoc3111.jpgWykształcenie to ważny element naszego CV. Niestety często nie potrafimy odpowiednio go zaprezentować. Jakie błędy popełniają kandydaci i czego unikać w rubryce związanej z wykształceniem?

Gdzie umieścić informacje o wykształceniu?

W Polsce utarło się, że informacje  wykształceniu dajemy na początku CV.  To dobre rozwiązanie u osób, które dopiero ukończyły studia / zakończyły edukację lub mają nie więcej niż 5 lat profesjonalnego doświadczenia. W takiej sytuacji wykształcenie może być Twoim najważniejszym atutem. Jeśli jednak masz za sobą kilka lub kilkanaście lat doświadczenia, to ono jest ważniejsze, a wykształcenie możesz przenieść na  dalszy plan.

Jak daleko sięgać?

Dodawanie informacji o szkole podstawowej nie ma sensu. O liceum tylko wtedy, jeśli było to wyjątkowo renomowane liceum lub robiłeś maturę za granicą. W większości przypadków wystarczy podać ostatnie miejsce uczenia się.

Czy podawać tytuł pracy magisterskiej?

Tylko wtedy, kiedy ma ona związek z pracą, o którą się starasz. Temat pracy magisterskiej z chemii nie ma żadnego związku z pracą na stanowisku przedstawiciela handlowego.

Dzienne czy zaoczne?

Jeśli kończyłeś studia zaoczne, nie musisz się tym chwalić (te studia są mniej cenione przez pracodawców). Jeśli jednak ukończyłeś studia dzienne – napisz o tym trybie koniecznie. Będzie to dodatkowy atut.